UA | RU

Виробництво штампів

Для виготовлення деталей контакторів, кінцевих вимикачів, розрядників тощо. нам необхідно було знайти рішення щодо виготовлення деталей з металів. Надання потрібної форми та розміру листовому металу найбільш раціонально проводити, вдавшись за допомогою штампування.

Виготовлення штампів холодного штампування

Спочатку ми замовляли штампи "на стороні", але через деякий час дійшли висновку, що дешевше і надійніше контролювати цей процес самим (несумлінні виконавці, які неакуратно дотримуються своїх зобов'язань за термінами та якістю, були неодноразовим підтвердженням цих висновків)- з 200 го року на повну потужність запрацював наш власний інструментильний цех який забезпечує спочатку виробничим оснащенням (штампи, прес-форми) тільки нас, а через півроку та інших замовників.

Однією з найпоширеніших та найефективніших способів обробки металів з тиском є ​​об'ємне штампування та холодне листове штампування.

Особливості холодного штампування включають максимальну продуктивність, малий відсоток відходів, можливість виробництва високоточних і складних виробів, а також невисока енергоємність обробки металу.

Щодо холодного листового штампування, то за її допомогою виготовляють міцні та легкі вироби, використовуючи при цьому мінімальну кількість металу, це дозволяє широко використовувати цей вид штампування в промисловості.

Методом холодного об'ємного штампування виробляються складні заготовки та вироби з точністю розмірів до восьмого квалитету. Тому холодне об'ємне штампування сьогодні застосовується у багатьох галузях промисловості.
Здійснення холодного штампування може відбуватися не тільки на гідравлічних або механічних пресах, але також і на інших видах холодноштампувального обладнання.

Механічні преси класифікуються таким чином:
прес гвинтовий - для виробництва об'ємного штампування;
кривошипний прес загального призначення – призначений для виконання різних операцій листового штампування, що вимагає необхідного налагодження;
кривошийний витяжний прес подвійної дії – застосовується для глибокої витяжки з листової заготовки;
кривошийно-колінний прес – призначені для холодного об'ємного штампування, а також карбування; листоштампувальний та холодновисадковий преси – є автоматами.

Використання гідравлічних пресів відбувається для формозмінних операцій об'ємного та листового штампувань.
Існують також інші види холодноштампувального обладнання, до яких відносяться сортові та листові ножиці, згинальні та сортоправильні машини, а також ротаційні машини.

Холодне штампування.

Штамп – це технологічне оснащення, за допомогою якого виконується надання оброблюваної заготівлі необхідних розмірів та форми.
Конструкція штампу містить лише дві деталі – пакет та блок.
Пакет служить для збирання робочих деталей штампу, а також інших допоміжних деталей, необхідних для кріплення та фіксації робочих елементів. Також пакет необхідний для супроводу всіх переходів та операцій. Закріплюється пакет у блоці штампу. У свою чергу, блок необхідний для кріплення пакета, а також для суміщення робочих елементів штампу, коли виконується штампування.
Блок складається з верхньої та нижньої плит, що направляють втулок та колонок. За верхню плиту відбувається кріплення штампу до повзуна преса, а нижня плита фіксується на підштамповій плиті, яка у свою чергу встановлена на столі преса.
Під час взаємодії цих двох плит для точного їх напрямку застосовуються втулки та колонки.

Гаряче штампування

При гарячому штампуванні на молотах окалина видаляється в проміжках між першими ударами. На пресах штампування виконують за один хід. У зв'язку з цим застосовують т.з. безокислювальний нагрівання заготовок (зазвичай прокат), наприклад, в індукційних печах. Це забезпечує отримання виробів майже без окалини. Важкодеформовані матеріали штампують, як правило, на гідравлічних пресах у штампах, нагрітих до температури оброблюваного матеріалу (наприклад, для титанових сплавів до 800 ° С), - т.з. ізотермічне штампування. Для забезпечення більш високої чистоти поверхні, більшої точності розмірів виробу застосовують холодне штампування, процес якого аналогічний гарячому штампуванню, але виключає нагрівання.