UA | RU

Розрядник РВС-35

Розрядник РВО-35 У1

Розрядники вентильні серії РВС-35 призначені для захисту від атмосферних перенапруг ізоляції електрообладнання змінного струму частоти 50 та 60 Гц на клас напруги 35 кВ.

ТОВ "Промсервіс" виробляє розрядники РВС-35 відповідно до ТУ У 31.2-22820979-002:2007.

Інформація для замовлення:
РВС-35 У1 14077,50 грн (без ПДВ)
Висота, мм: 1280
Діаметр, мм: 224
Вага, кг: 73,0
  • Менеджер: Василенко Сергій
    Телефон/київстар: 098-20-100-87
    Телефон/водофон: 095-600-16-44
    Факс: 0462-65-15-44
    E-mail:
  • Клас напруги мережі, чинне значення, кВ: 35
    Номінальна напруга (Uнр), чинне значення, кВ: 40,5
    Імпульсна пробивна напруга при передрозрядному часі від 2 до 20 мкс, кВ, не більше: 125
    Струм витоку при випрямленій напрузі, що дорівнює номінальній, мА, не більше: 0,6
    Довжина шляху витоку зовнішньої ізоляції, див, не менше: 1256
  • Умови оплати: передоплата
    Терміни відвантаження 1-2 дні
    Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
    - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
    Доставка за рахунок: покупця

Розрядники РВС-35 виготовляються для роботи в мережах із будь-якою системою заземлення нейтралі. Розрядники розраховані на тривалу роботу в умовах закритих та відкритих електричних установок за температури навколишнього середовища від мінус 40° до плюс 40°С та призначені для застосування на висоті до 1000 м над рівнем моря. Незважаючи на те, що в даний час все більшу популярність набувають ограничители перенапряжения ОПН-35, розрядники РВС -35 все ж таки не втрачають своїх позицій і затребувані так само, як і десять років тому.

Пристрій та принцип роботи вентильних розрядників

Елемент розрядника РВС-35 складається із двох основних частин:
а) блок багаторазового іскрового проміжку, в який входять кілька послідовно з'єднаних одиничних іскрових проміжків, шунтованих підковоподібними нелінійними резисторами, призначеними для вирівнювання розподілу напруги. Іскрові проміжки укладені у фарфорові циліндри.
б) робочого резистора, складеного з набору літових дисків, включених послідовно.

Багаторазовий іскровий проміжок з'єднаний послідовно з робочим резистором, закритий герметичним армованим порцеляновим кожухом і стиснутий пружиною.

Блоки іскрових проміжків розташовані як у верхній, так і нижній частинах розрядника РВС-35, а вілітові диски поміщені в середині між блоками іскрових проміжків. Таке розміщення іскрових проміжків знижує коефіцієнт імпульсу розрядника. Для отримання гарного контакту між блоками іскрових проміжків та вілітовими дисками вони стискаються пружинами. Пружини, що стискають, шунтуються мідними стрічками, що знижує їх індуктивний опір.

Захистна дія розрядника зумовлена тим, що при появі небезпечного для ізоляції напруги відбувається пробою іскрового проміжку розрядника, а імпульсний струм, що протікає через розрядник, внаслідок нелінійності робочого опору не створює небезпечного для ізоляції підвищення напруги.

Наступний за пробоєм іскрового проміжку розрядника струм, що протікає під дією напруги промислової частоти, так званий супроводжуючий струм, переривається іскровим проміжком при першому переході через нульове значення. При цьому роботу розрядника закінчено і він знову готовий до дії.

іскровий проміжок

Іскровий проміжок - повітряний проміжок, що розділяє електроди в установках високої напруги. Розрізняють захисні та відокремлювальні іскрові проміжки.

Іскровий проміжок

Отделительный іскровий проміжок — основний елемент вентильного розрядника, що захищає робочий опір розрядника (рис.1) від дії номінальної напруги установки.

Опори R служать для вирівнювання розподілу напруги за іскровими проміжків. Хвиля перенапруги відводиться в землю через робочий опір, дуга супровідного струму промислової частоти (50 гц) гаситься завдяки розбивці її на короткі дуги поодиноких іскрових проміжків (рис. 2).

Отделительный іскровий проміжок групується з 2, 4, 6 і т. д. одиничних іскрових проміжків. Повітряний проміжок одиничного іскрового проміжку зазвичай близько 1 мм; число їх встановлюють із розрахунку: один проміжок на 1 кв номінальної напруги установки.

Віліт

В якості матеріалу нелінійних резисторів широко застосовується віліт. При невеликих струмах опір Rp великий і напруга лінійно зростає зі зростанням струму. За великих струмів опір різко зменшується і напруга майже не зростає.

Основу віліту становлять зерна карборунду SiC з питомим опором близько 10-2 Ом-м. На поверхні карборундових зерен створюється плівка оксиду кремнію SiО2 товщиною 10 м, опір якої залежить від прикладеної до неї напруги. При невеликих напругах питомий опір плівки становить 104—106 Ом-м. При збільшенні прикладеної напруги опір плівки різко зменшується, опір визначається переважно зернами карборунду і падіння напруги обмежується.

Робочі резистори виготовляються у вигляді дисків діаметром 0,1-0,15 м і висотою (20-60) - 10-3 м. За допомогою рідкого скла зерна карборунду міцно зв'язуються між собою.

Віліт дуже гігроскопічний. Для захисту від вологи циліндрична поверхня дисків покривається ізолюючою обмазкою. Торцеві поверхні є контактними та металізуються.

Основні технічні характеристики
та структура позначення розрядників РВС-35

Тип розрядника РВС-35
Клас напруги, кВ 35
Номінальна напруга розрядника, кВ 40,5
Пробивна напруга розрядника при частоті 50 Гц у сухому стані та під дощем
- не менше
- не більше

78
98
Імпульсна пробивна напруга розрядника (при передрозрядному часі від 2 до 20 мкс і при повному імпульсі 1,2/50) 125
Напруга розрядника, що залишається, при імпульсному струмі з довжиною фронту хвилі 8 мкс з амплітудою
3000А
5000А
10000А


122
130
143

В умовному позначенні типу прийнято:
Р - розрядник;
В - вентильний;
С - станційний;
III – група відповідно до ГОСТ 16357-83;
5 – номінальний розрядний струм розрядника в кА;
35 – клас напруги в кВ;
40,5 – номінальна напруга в кВ;
I - категорія розрядника по довжині шляху витоку (на 20% вище I-ого ступеня забруднення за ГОСТ 9920-89);
У, ХЛ – кліматичне виконання згідно з ГОСТ15150-69;
1 – категорія розміщення згідно з ГОСТ15150-69.

Транспортування розрядників РВС-35

Розрядники дозволяється транспортувати в контейнерах, критих вагонах та автомашинах без упаковки із застосуванням додаткових засобів (дерев'яних щитів, брусків, стійок тощо), що виключають їх переміщення та пошкодження під час транспортування.

Розрядники РВС-35 - упаковка

Найчастіше транспортуємо розрядники РВС-35 закріпленими на піддонах. Над піддоном надбудовується каркас із дерев'яних брусів і вся ця конструкція обмотується кількома стоями плівки.

Елементи розрядників повинні бути транспортовані лише у вертикальному положенні. На упаковці наносяться маніпуляційні знаки "Типке. Обережно", "Верх".

Розрядники можуть зберігатися в упаковці та без упаковки під навісом у вертикальному положенні за температури навколишнього середовища від мінус 40° до плюс 40°С.

Упаковані або розпаковані розрядники повинні зберігатися в умовах, що захищають їх від механічних пошкоджень. При тривалому зберіганні (понад 1 рік) розрядники повинні бути піддані огляду та переконсервації, оскільки дія консервації розрахована на 1 рік.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005