UA | RU

Розрядник РВС-110

Розрядник РВО-10 У1

Розрядники РВС-110 У1 призначені для захисту від атмосферних перенапруг ізоляції електрообладнання змінного струму частотою 50 та 60 Гц. Виготовляються для мереж із будь-якою системою заземлення нейтралі.

ТОВ "Промсервіс" виробляє розрядники РВС-35 відповідно до ТУ У 31.2-22820979-002:2007.

Інформація для замовлення:
РВС-110 У1 36288,00 грн (з ПДВ)
Висота, мм: 2880
Діаметр, мм: 224
Вага, кг: 174,0
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, чинне значення, кВ: 110
  Номінальна напруга (Uнр), чинне значення, кВ: 102
  Імпульсна пробивна напруга при передрозрядному часі від 2 до 20 мкс, кВ, не більше: 285
  Струм витоку при випрямленій напрузі, що дорівнює номінальній, мА, не більше: 0,6
  Довжина шляху витоку зовнішньої ізоляції, див, не менше: 3162
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Розрядники РВС-110, що складаються з трьох елементів РВС-33, монтуються в одну колону, що встановлюється на спеціальній підставі. До верхнього фланця розрядника РВС-110 кріпиться екран. До горизонтального майданчика фундаменту чотирма анкерними болтами кріпиться чотирикутна чавунна основа, на якій встановлюється колона розрядника.

Під час встановлення одного елемента на інший слід знайти таке положення верхнього елемента, при якому встановлені елементи менше відхиляються від вертикалі. Невеликі відхилення від вертикалі, що залишилися, усуваються за допомогою підкладки металевих шайб, а щілини, що при цьому утворилися, повинні бути зашпакльовані і зафарбовані.

Пристрій та принцип роботи розрядників РВС-110

Основними елементами розрядників РВС-110 є багаторазовий іскровий проміжок ""Р", зашунтований високоомними опорами "R", та резистор "r" з нелінійною вольт-амперною характеристикою (ВАХ)

Розрядники - електрична схема

Іскрові проміжки 3 утворені латунними дисками спеціальної форми 4 і розташовані у фарфоровому ізоляційному корпусі 5.

Кришки 6 несуть функцію електродів одного комплекту. Кількість ІП РВ встановлюються з розрахунку один ІП на один кВ фазної напруги розрядника. Іскровий проміжок 3 має практично однорідне електричне поле. Його величина (1 мм) розрахована на напругу, що дорівнює 1 кВ.

Спеціальні калібровані міканітові прокладки 2 забезпечують необхідний зазор. У місцях сполучення прокладок з електродами 4 виникає корона, що опромінює іскровий проміжок 3 і покращує форму його вольт-секундної характеристики (ВСХ).

Іскровий проміжок розрядника, таким чином, в електричному відношенні є ємнісною схемою. Напруга розподіляється нерівномірно. На перших іскрових проміжках, рахуючи від дроту, що приєднує розрядник, буде більша напруга, ніж на проміжках, віддалених від дроту. Такий характер розподілу напруги має місце у всіх багаторазових іскрових проміжків, але при малому їх числі нерівномірністю розподілу напруги можна знехтувати.

Для рівномірного розподілу напруги промислової частоти за іскровими проміжками розрядники серії РВС забезпечуються шунтуючими резисторами Rm, кожен з яких приєднується паралельно чотирьом одиничним проміжкам, що утворюють блок іскрових проміжків.

Величина опорів резисторів шунтуючих вибирається такою, щоб струм промислової частоти, що проходить через них, був у кілька разів більше струму, що проходить через ємності схеми. У цьому випадку розподіл напруги по одиничних іскрових проміжках визначатиметься величиною активних опорів резисторов, що шунтують.

При додатку до розрядника імпульсної напруги ємнісні опори сильно знижуються і струм, що проходить через ємності, виявляється більше струму, що проходить через активні шунтуючі опори.

Розподіл напруги по іскрових проміжках стає нерівномірним, що призводить до їх каскадного пробою: спочатку пробивається проміжок, розташований ближче до проводу, потім другий від проводу, третій і т.д. як для каскадного пробою потрібна менша напруга, ніж для одночасного пробою всіх проміжків, коефіцієнт імпульсу іскрових проміжків знижується і вольт-секундна характеристика викладається (коефіцієнт імпульсу дорівнює відношенню пробивних напруг при імпульсі і 50 Гц).

Для вирівнювання розподілу імпульсної напруги по іскрових проміжках вентильні розрядники РВС-110 і вище забезпечуються металевими кільцями, що екранують,, що прикріплюються до голівки розрядника. Дія кілець на розрядниках аналогічна дії захисної арматури на гірляндах ізоляторів.

Іскровий проміжок

Пробивна напруга одиничних проміжків при промисловій частоті лежить у межах 2,8—3,2 кВ, а блоки іскрових проміжків 9—12 кВ.

Тепловізійний контроль

При появі тепловізорів зміни діагностики обладнання торкнулися і розрядників вентильних РВС-110. Цей контроль дає можливість, не розбираючи розрядник, дізнатися про справність іскрових проміжків, шунтуючих резисторів, робочих опорів, а також визначити рівномірність розподілу напруги по елементах розрядника.

Із зображення, отриманого з екрана тепловізора, можна визначити, що верхня частина елементів розрядника нагрівається більше за рахунок впливу дуги між іскровими проміжками, що виникає під час роботи розрядника.

Зображення РВС-110 на екрані тепловізора при тепловізійному контролі

Малюнок 1 – Зображення на екрані тепловізора при тепловизійному контролі

Розрядник вважається придатним для експлуатації, якщо в результаті його випробувань різниця температур областей вимірювання відрізняється на 0,5 – 5ºС на всіх елементах розрядника.

Поточний ремонт

Розрядники вентильні РВС-110 гарантують безвідмовну роботу протягом усього терміну експлуатації, але потребують поточних ремонтів. Поточний ремонт необхідно робити 1 раз на рік.

До керівництва даними роботами допускаються лише атестовані інженерно-технічні працівники. До безпосереднього виконання робіт дозволяється допускати персонал не молодше 18 років, з відповідними документами для виконання цих робіт.

Безпека при виконанні будь-яких видів робіт поблизу високовольтного обладнання понад усе, тому варто не забувати, що безпечна відстань людини від впливу електричного струму в установках на 110 кВ становить щонайменше 1 метр, відстані до механізмів – 1,5 метра.

У ці роботи входить:

- зовнішній огляд;
- очищення від бруду та пилу;
- перевірка цілісності зовнішніх елементів;
- Вимірювання параметрів;
- заміна елементів розрядника (якщо є в цьому потреба);
- вивіряння положення;
- контрольне обтяження гвинтів.

Умови експлуатації розрядника вентильного РВС-110

Розрядник вентильний РВС-110 розрахований на роботу в умовах помірного клімату (-45…+40ºС) на відкритому повітрі. Висота установки розрядника щодо рівня моря становить до 1000 метрів, але допускається і вище. Вологість навколишнього повітря може становити до 100% за умови температури навколишнього середовища до +25 ºС

Вимоги щодо розміщення розрядника вентильного РВС-110

Розрядник вентильний РВС-110 розміщується на відкритому повітрі у розподільних пристроях (Малюнок 2) класом напруги 110 кВ. Мінімальна відстань до іншого станційного обладнання (розмір Б) становить 1650 мм. Це можна пояснити тим, що при менших відстанях може статися пробій на обладнання, що призведе до виходу з ладу.

Зображення розрядника вентильного РВС-110 на місці встановлення

Малюнок 2 – Зображення розрядника вентильного РВС-110 на місці встановлення

Зображення розрядника вентильного РВС-110 розташованого на фундаменті

Малюнок 3 – Зображення розрядника на фундаменті

Розрядники вентильні РВС-110, встановлені на фундаментах, повинні бути огороджені, але якщо висота фундаменту розрядника вентильного становить 2,5 метра і вище, то огорожа не потрібна (Малюнок 3), за умови, що відстань від струмовідної частини до рівня землі не менше 3,6 метра (розмір Г).

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005