UA | RU

Розрядник РВО-6 У1

Розрядник РВО-6Н У1

Розрядники РВО-6 У1 призначені для захисту від атмосферних перенапруг ізоляції електрообладнання змінного струму частотою 50 та 60 Гц. Перенапруженнями називають різного роду підвищення напруги, що загрожує цілості ізоляції електроустановки.

Інформація для замовлення:
РВО-6Н У1 489,00 грн (з ПДВ)
Висота, мм: 315
Діаметр, мм: 120
Вага, кг: 3,2
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, чинне значення, кВ: 6
  Номінальна напруга (Uнр), чинне значення, кВ: 7,5
  Імпульсна пробивна напруга при передрозрядному часі від 2 до 20 мкс, кВ, не більше: 32
  Струм витоку при випрямленій напрузі, що дорівнює номінальній, мА, не більше: 0,6
  Довжина шляху витоку зовнішньої ізоляції, див, не менше: 447
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Захистна дія розрядника РВО-6 полягає у зниженні амплітуди хвилі перенапруги до значення, безпечного для ізоляції електроустановки, що захищається. При підвищенні напруги до певних меж пробиваються іскрові проміжки розрядника і енергія перенапруги відводиться в землю через приєднаний до розрядника заземлюючий провідник.

Принцип дії розрядника РВО

При впливі на вентильний розрядник перенапруг, що перевищують його пробивну напругу, відбувається пробій ІП та робочі опори приєднуються до мережі. При цьому перенапруга в точці установки апарату визначається переважно падінням напруги на робочих опорах. Воно іноді називається напругою, що залишається, на розряднику (Uост). Це напруга має бути? на 30 % менше, ніж допустима напруга на ізоляції, що захищається.

Струм, що протікає через розрядник за імпульсним пробоєм ІП під впливом напруги 50 Гц, називається супроводжуючим струмом. Цей струм обмежується робочим опором апарату, величина якого різко зростає за зниження напруги на розряднику. При переході струму через нуль дуга в ІП гасне, і розрядник входить у вихідний стан. Таким чином, ІП вентильних розрядників за відсутності перенапруг відокремлюють робочі опори від мережі та підключають їх у момент появи небезпечних для ізоляції перенапруг.

Іскрові проміжки, по можливості, повинні мати горизонтальну вольт-секундну характеристику, тобто мала зміна пробивної напруги Uпр в широкому діапазоні передрозрядних часів (від мкс до мс) і малий розкид Uпр. Крім того, Uпр не повинно змінюватися після багаторазового пропускання нормованих імпульсних та супроводжуючих струмів, а також при коливаннях температури та впливу тряски, ударів та вібрації. ІП повинні гасити дугу супроводжуючого струму, як правило, при першому переході через нуль.

Конструкція та принцип роботи

У корпусі 8 розташовуються робочі резистори 5, іскрові проміжки 4, пружина 3 і ущільнення 2 і 6. До струмовідних частин і заземлення розрядник вентильний РВО-6 приєднується через висновки 1 і 7.

Розрядник РВО-6 - пристрій

Малюнок 1 – Фото розрізаного розрядника вентильного РВО-6
1 – струмоведучий висновок; 2 – ущільнення; 3 – пружина; 4 – блок іскрових проміжків; 5 – робочий резистор; 6 – ущільнення; 7 – виведення заземлення; 8 – сорочка

У нормальному режимі роботи струм від робочого резистора ізолюється за рахунок проміжків в іскрових проміжках.

Це обумовлено тим, що при тривалому впливі напруги на резистор він втрачає свої властивості, і не працюватиме, оскільки потрібно. При короткочасному впливі струму його вольт-амперна характеристика не змінюється.

Коли в мережі все ж таки з'являється внутрішня або грозова перенапруга, то іскрові проміжки пропускають його через себе і вже за ними йде в хід робочий резистор, який миттєво зменшує свій опір і пропускає перенапругу через себе на землю.

Технічне обслуговування

Під час роботи розрядника вентильного РВО-6 слід стежити за його порцеляновою ізоляцією на знак тріщин або сколів.

Також слід стежити за чистотою його порцелянової покришки і регулярно очищати її від бруду та пилу, щоб уникнути проходження струму по поверхні зовнішньої ізоляції.

Всередину корпусу неприпустиме попадання вологи, тому що це на пряму впливає на характеристики розрядника вентильного РВО-6. Проводяться профілактичні випробування і під час їх здійснюється вимірювання струму витоку та пробивної напруги.

Однією з ознак неправильної роботи розрядника може бути потріскування всередині його корпусу, що не є нормальним, оскільки у звичайному режимі його робота безшумна.

Відвантаження розрядників РВО-6 У1

Кожен розрядник РВО-6 комплектується номерним паспортом (номер розрядника вказано на бирці).

Щоб уникнути пошкоджень порцелянового ізолятора РВО-6 під час транспортування, розрядник спочатку обмотується спеціальним технічним папером, а потім упаковується в коробку захищену "проблемних" місцях пінопластом. У коробку упаковуються два розрядники РВО-6.

ТОВ "Промсервіс" відвантажує розрядники РВО-6 зі складу в Чернігові та зі складу в Москві або відправляє будь-якою зручною вам службою доставки. Відвантаження розрядників РВО-6 здійснюється протягом двох днів після оплати.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005