UA | RU

Розрядник РВО-10 У1

Розрядник РВО-10 У1

Розрядники РВО-10 У1 призначені для захисту від атмосферних перенапруг ізоляції електрообладнання змінного струму частотою 50 та 60 Гц. Виготовляються для мереж із будь-якою системою заземлення нейтралі.
Розрядники РВО-10 виконуються відповідно до ТУ У 31.2-22820979-002:2007.

Інформація для замовлення:
РВО-10 У1 697,50 грн (без ПДВ)
Висота, мм: 411
Діаметр, мм: 120
Вага, кг: 4,3
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, чинне значення, кВ: 10
  Номінальна напруга (Uнр), чинне значення, кВ: 12,7
  Імпульсна пробивна напруга при передрозрядному часі від 2 до 20 мкс, кВ, не більше: 48
  Струм витоку при випрямленій напрузі, що дорівнює номінальній, мА, не більше: 0,6
  Довжина шляху витоку зовнішньої ізоляції, див, не менше: 447
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Розрядники РВО-10 У1 - принцип роботи

Розрядник вентильні РВО-10 У1 є захисним апаратом опорно-підвісного виконання, який складається з багаторазового іскрового проміжку та робочого резистора. Багаторазовий проміжок розрядника, у свою чергу, складається з кількох одноразових, а резистор – із послідовного набору вілітових дисків. Багаторазовий іскровий проміжок послідовно з'єднаний із робочим резистором. Герметичний фарфоровий корпус надійно захищає внутрішні елементи розрядника від різноманітних впливів зовнішнього середовища.

Особливою властивістю віліта є нелінійний опір, який падає зі збільшенням сили струму. Воно дозволяє при меншому падінні напруги пропустити великий струм. Свою назву вентильні розрядники отримали саме завдяки цій властивості. До переваг вентильних розрядників також варто віднести безшумність спрацьовування та відсутність викидів газу або полум'я.

У зв'язку з тим, що при зволоженні віліт змінює характеристики, резистор герметично закритий від зовнішнього середовища. Під час перенапруги відбувається пробиття іскрового проміжку.

Призначення робочого резистора – знизити значення супровідного струму до такої величини, яка може бути успішно погашена іскровими проміжками.

Вимоги до розрядників РВО-10 У1

Після проходження імпульсу струму іскровий проміжок виявляється іонізованим і легко пробивається номінальною фазною напругою. Виникає КЗ на землю, у якому через розрядник протікає струм промислової частоти, що називається супроводжуючим.

Супроводжувальний струм може змінюватись у широких межах. Щоб уникнути вимкнення обладнання від релейного захисту, цей струм повинен бути відключений розрядником у можливий короткий час (близько напівперіоду промислової частоти). До розрядників пред'являються такі вимоги.

 • Вольт-секундна характеристика розрядника повинна йти нижче характеристики об'єкта, що захищається, і повинна бути пологою;
 • Іскровий проміжок розрядника повинен мати певну гарантовану електричну міцність при промисловій частоті (50 Гц) та при імпульсах;
 • Напруга, що залишається, на розряднику, що характеризує її обмежувальну здатність, не повинна досягати небезпечних для ізоляції обладнання значень;
 • Супровідний струм частотою 50 Гц повинен відключатися за мінімальний час;
 • Розрядник повинен допускати велику кількість спрацьовувань без огляду та ремонту.

Принцип роботи розрядника РВО-10

Робота розрядника вентильного РВО-10 у нормальному режимі безшумна. Принцип роботи полягає в тому, що під впливом грозових та комутаційних перенапруг напружений вентильний РВО-10 пропускає небезпечні для обладнання струми на землю, тим самим оберігаючи електрообладнання від виходу з ладу.

Розрядник вентильний під'єднується безпосередньо до струмовідної частини та до заземлення, але при цьому не відбувається замикання на землю. Ця властивість пояснюється тим, що у нормальному режимі роботи розрядника вентильного РВО-10 його електричний ланцюг не замкнутий за рахунок наявності зазорів у іскрових проміжках.

Коли у мережі з'являється перенапруга, відбувається пробій у іскровому проміжку, тим самим приводиться в дію робочий резистор. За рахунок своєї нелінійності робочий резистор різко зменшує свій опір і пропускає через себе струм до заземлення, перегороджуючи шлях до обладнання.

Діагностика розрядників РВО-10

Справність вентиляторних розрядників перевіряють при планових оглядах: періодичні випробування, огляди після аварій, профілактичні випробування, планові ревізії, ремонти. Огляди варто проводити після замикань, грози та автоматичних вимкнень.

Можливі дефекти розрядників

Головною вимогою до розрядника є герметичність конструкції, так як розрядник вентильний РВО-10 аж надто чуйний до впливу вологи на його внутрішні деталі.

Коли іскрові проміжки зволожуються, це відбивається на зниженні пробивної напруги, краплі, що накопичилися в іскрових проміжках, просто замикають електричний ланцюг і це призводить до його виходу з ладу.

Причиною зволоження може бути розгерметизація корпусу: пошкодження порцелянової сорочки або втрата герметичності через нещільне прилягання гумових ущільнень через неправильне складання або неправильне транспортування.

Диски нелінійних послідовних резисторів також чутливі до впливу вологи. За рахунок зволоження в робочому резисторі підвищується коефіцієнт вентильності та зменшується значення пропускної спроможності. Відомі випадки, коли зволоження призводило до перекриття робочих резисторів і як результат це призводить до руйнування розрядника вентильного РВО-10.

Вирішення питання герметичності. Герметичність конструкції розрядника вентильного РВО-10 забезпечується за рахунок фарфорової сорочки та ущільнень із озоностійкої гуми. Дані конструктивні елементи витримують вплив вакууму тиском -0,4 атм, тим самим не пропускаючи повітря, в якому міститься волога.

Відвантаження розрядників РВО-10 У1

ТОВ "Промсервіс" відвантажує вентильні розрядники РВО-10 по Україні зі складу у Чернігові. Щоб уникнути втрат при транспортуванні розрядників РВО-10, ми приділяємо упаковці особливу увагу. Кожен розрядник РВО-10 перемотується кількома шарами щільним технічним папером, а потім укладаються в коробки по два розрядники.

Розрядники РВО-10 постачаються з індивідуальними паспортами. На партію розрядників надається посібник з експлуатації.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005