UA | RU

Полімерні матеріали для отримання виробів методом лиття та пресування

Більшість пластичних мас складається з двох основних компонентів:

  • високомолекулярної органічної речовини - смоли, що є сполучним матеріалом пластмаси та визначає основні властивості пластмаси;
  • різного роду наповнювачів, що змінюють у потрібному напрямку властивості пластмас.

Крім наповнювачів до складу пластмас часто вводять пластифікатори, стабілізатори, змащувальні речовини, барвники та ін.

Прес-форма

Введення, наприклад, азбесту, тальку, скла підвищує теплостійкість; графіту, фторопласту зменшує коефіцієнт тертя та збільшує зносостійкість; азбесту, бариту покращує фрикційні властивості; слюди, кварцового борошна, скла, шпату підвищує електроізоляційні властивості; кольорових металів покращує теплопровідність тощо.

Однак слід зазначити, що введення наповнювачів, як правило, призводить до збільшення тиску переробки та площі перерізу литникових каналів при литті, а також сприяє інтенсифікації зношування форми та ливарної машини. При конструюванні прес-форми ці фактори необхідно читати. За хімічною природою смоли пластмаси поділяють на два види: термореактивні та термопластичні.

Термореактивними називають пластмаси, які при переробці зазнають незворотних фізико-хімічних перетворень, перетворюються на тверді неплавкі матеріали та повторної переробки не піддаються.

Термопластичні пластмаси під час переробки зазнають лише фізичних перетворень, тверднуть при охолодженні та допускають повторну переробку.