UA | RU

Пристрої для обігріву прес-форм.

На якість виробів із пластмас великий вплив мають температура, при якій їх виготовляють. Температурний режим прес-форми залежить від структури матеріалу, що переробляється, і від особливостей технологічного процесу, обраного для даного виробу. Так, під час лиття під тиском термопластів прес-форму охолоджують, при пресуванні реактопластів - нагрівають.

Прес-форма

Для нагрівання прес-форм використовують парові, газові та електричні нагрівачі. Парові та газові нагрівачі використовують рідко, тому що вони небезпечні в експлуатації та грамоздки. Електронагрівачі для прес-форм мають три різновиди: нагрівачі електричного опору, індукційні та напівпровідникові. Найбільшого поширення має електричне нагрівання, заснований на застосуванні елементів опору. Конструкції електронагрівачів зброї є різноманітними.

Найчастіше використовують круглі нагрівачі. Корпус нагрівача є керамічною трубкою, укладеною в захисну металеву оболонку. Усередині знаходиться керамічна трубка меншого діаметра, навколо якої намотана ніхромова спіраль. Простір, де розміщена спіраль, наповнений кварцовим піском. Цей наповнювач підвищує теплопровідність електронагрівача та збільшує термін його експлуатації через обмежений доступ повітря.

Розміщення нагрівачів у прес-формі залежить від її конструкції, тобто. від висоти матриці, розташування виштовхувальних та кріпильних деталей.

Розташовувати електронагрівач бажано в товщі прес-форми на відстані 30-50 мм від поверхні, що оформлює. При ближчому розташуванні можливий місцевий перегрів, що призведе до шлюбу виробів.

Кількість нагрівачів у прес-формі обумовлюється її масою (або площею поверхні тепловіддачі), робочою температурою та потужністю нагрівача.

Для обігріву знімних прес-форм застосовують нагрівальні плити, в яких просвердлені канали для розташування трубчастих електрогагрівачів. Нагрівальні плити кріпляться до плит преса через теплоізолюючі прокладки для зменшення передачі тепла пресу. У стаціонарних прес-форм плити обігріву кріпляться до нижньої частини матриці та до верхньої частини пуансону.

Широкий розповсюдження набув також індукційний обігрів прес-форм електричним струмом промислової частоти. При індукційному обігріві зменшується витрата електроенергії, скорочується час нагрівання прес-форми, збільшується термін служби електронагрівачів. Індуктори у вигляді витків мідного дроту зі скляною ізоляцією укладають у пази, виконані в обігрівальній плиті або в самій прес-формі навколо її оформляють гнізд. Індуктори зазвичай заливають рідким склом або високотемпературною пластмасою на кремнійорганічній основі.