UA | RU

Обмежувач перенапруги ОПН-6

Обмежувачі перенапруг ОПН-6

Обмежувач перенапруги ОПН-6 призначений для захисту електрообладнання розподільних пристроїв від атмосферних та комутаційних перенапруг в електричних мережах з напругою 6 кВ змінного струму частоти 48 - 62 Гц із ізольованою або компенсованою нейтраллю.

Інформація для замовлення:
ОПН-6/400 1206,00 грн (з ПДВ)
ОПН-6/550 1380,00 грн (з ПДВ)
ОПН-6/300 927,00 грн (з ПДВ)
Упаковка: картонна коробка (по 3 шт.)
Габарити упаковки, мм: 590х260х230
Вага (1шт.), кг: 2,3
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, діюче значення, кВ 6
  Найбільша тривала допустима робоча напруга (Uнр), чинне значення, кВ 6,9; 7,2
  Струм пропускної здатності, А 300; 400; 550
  Напруга, що залишається, при імпульсі струму 1/10 мкс, амплітудою 10 кА, кВ, не більше 22,9
  Довжина шляху витоку, мм 292
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Обмежувач перенапруг нелінійний ОПН-6 є колонкою з декількох послідовно з'єднаних високонелінійних металооксидних варисторів, виконаних на основі оксиду цинку, укладену в полімерний ізоляційний корпус.

Полімерний корпус обмежувача складається зі склопластикового циліндра та нанесеного на поверхню циліндра захисного трекінг-ерозійностійкого покриття (ребристої покришки) із кремнійорганічної гуми.

Полімерний корпус зверху та знизу замикається фланцями, призначеними для монтажу обмежувача та його приєднань до мережі та заземлення.

ТОВ "Промсервіс" відвантажує обмежувачі перенапруг ОПН-6 зі складу в Чернігові або відсилає будь-яким зручним для вас вантажоперевізником. Упаковані обмежувачі перенапруги по три штуки в картонний короб дно та верх якого укріплені пінопластом.

Імпульсні напруження та причини їх виникнення

Часто причиною виходу з експлуатації електрообладнання стає наявність імпульсів напруги. Імпульсні напруження можна умовно розділити внутрішні та зовнішні. Внутрішня імпульсна напруга, як правило, виникає при комутації реактивних (ємнісних, індуктивних) навантажень, при пробої та ін.

Найбільшу загрозу при цьому становлять імпульси напруги, що виникає при відключенні індуктивного навантаження. У цих ситуаціях оптимальний вибір варистора не становить труднощів, - необхідно лише розрахувати (або визначити експериментально) форму та тривалість імпульсів напруги. У гіршому випадку можна провести моделювання ситуацій та перевірити ефективність варісторного захисту.

Зовнішні імпульсні напруги - це ті, джерела яких знаходяться поза системою, що захищається варистором. Деякі причини таких ситуацій:

 • гальванічну взаємодію з джерелами високої напруги;
 • комутації в мережах (повне включення-вимкнення напруги, включення та відключення компенсуючих конденсаторних установок та ін.);
 • грозові розряди (можуть заподіяти шкоди видаленні до 20км);
 • вплив індуктивності (проявляється при короткому замиканні нейтралі, особливо в мережах з протяжними кабельними з'єднаннями).

Варистор як основа обмежувача перенапруг

Основним компонентом обмежувача перенапруги ОПН-6 є варістор.

Варистор - це резистор, опір якого залежить від прикладеної до нього напруги. Він має симетричну вольт-амперну характеристику. Значення опору зменшується з підвищенням напруги та при виникненні перенапруги відбувається різке зменшення опору (режим «короткого замикання»).

вольт-амперна характеристика

Увімкнений паралельно з електронним приладом або схемою, яку необхідно захистити, варістор служить як низькоомний шунт, обмежуючи напругу і запобігаючи її подальшому збільшенню. Варистор захищає від перенапруження всіх видів і захищає таким чином електронне обладнання від виходу з ладу. Володіючи часом спрацьовування напівпровідникового захисного діода або стабілітрона, металооксидний варістор є одним з найдосконаліших захисних пристроїв.

При виникненні високовольтного імпульсу опір варистора різко зменшується до часток Ома і шунтує навантаження, захищаючи його та розсіюючи поглинену енергію у вигляді тепла. При цьому через варистор може протікати імпульсний струм, що досягає кількох тисяч ампер. Так як варистор практично безінерційний, то після зникнення перешкод його опір знову стає великим. Таким чином, вмикання варистора паралельно захищається не впливає на роботу останнього в нормальних умовах, але гасить імпульси небезпечної напруги

Конструкція та принцип роботи обмежувача перенапруг ОПН-6

Обмежувач перенапруг ОПН-6 має у своєму складі такі основні елементи: блок варисторів, електроди, склопластикова труба, сорочка з трекінерозійностійкої гуми, висновки.

Варістори – це основа обмежувача перенапруг ОПН-6. Вони виготовляються з окису цинку з додаванням окису інших металів шляхом пресування. Після пресування торці циліндричних варисторів металізуються шляхом напилення алюмінію, а бічна сторона покривається діелектричною глазур'ю. Від вольтамперної характеристики варисторів обмежувача перенапруг ОПН-6 залежить робота інших апаратів.

Електроди обмежувача перенапруг ОПН-6 – це проміжна ланка між варисторами та висновками апарату. Висновки призначені для кріплення обмежувача перенапруг до струмоведучих провідників та до проводів заземлення.

Випробування обмежувачів ОПН-6 на трекінг-ерозійну стійкість

Як говорить ГОСТ 52725-2007: обмежувачі перенапруг ОПН-6 повинні бути трекінг-ерозійно-стійкими.

Для перевірки обмежувачів перенапруг ОПН-6 на трекінг-ерозійну стійкість проводяться випробування. Випробування, пов'язані з трекінг-ерозійною стійкістю, проводяться на повністю зібраних апаратах. Випробування повинні проводитися в камері, з введенням високої напруги, з подачею струмопровідної води, з високою вологістю повітря.

Зображення вольтамперної характеристики ОПН-6

Рисунок 1 – Зображення вольтамперної характеристики обмежувача перенапруг
1 – вольтамперна характеристика варисторів після випробувань в окисленій атмосфері; 2 – вольтамперна характеристика варисторів після випробування імпульсами номінального розрядного струму; 3 – вольтамперна характеристика варисторів до випробувань

Габарити камери повинні бути такими, щоб відстані від обмежувача перенапруг ОПН-6 до стінок камери були не менше 0,6м. При випробуванні обмежувача перенапруг ОПН-6 має бути прикладено до його сорочки напруги 5 кВ. Для випробувань апаратів потрібен трансформатор, який створює струм витоку.

Визначення трекінг-ерозійної стійкості в обмежувачі перенапруг ОПН-6 проводиться у водному розчині СаСl2 з концентрацією 250г/л. При випробуваннях вологість повітря має бути не менше 90%. Напруга до ізоляційної поверхні обмежувача перенапруг ОПН-6 повинна прикладатися ступенями по 20% від значення випробуваної напруги періодами по 3 хвилини мінімум.

При ослабленні часткових розрядів повинно проводитися додаткове зволоження сорочки обмежувачів перенапруг ОПН-6 розчином СаСl2 з відключенням напруги не більше ніж на 5 хвилин. Додаткове зволоження проводиться не більше ніж через 8 годин після проведення ослаблення напруги.

Оскільки обмежувачі перенапруг ОПН-6 нашого виробництва розраховані на роботу в атмосфері з 4 ступенем забруднення, випробування повинні проводитися протягом 500 годин. При випробуванні допускається робити перерви, але не більше 24 годин за умови підтримання вологості не менше 80%. Через кожні 8 годин із сорочки обмежувача перенапруг ОПН-6 допускається знімати напругу для огляду. Тривалість перерви не повинна перевищувати години.

Якщо в результаті випробувань на поверхні сорочки обмежувача перенапруг не відзначено жодних пошкоджень або в результаті контрольних випробувань не виявлено дефектів, обмежувач перенапруг ОПН-6 вважається таким, що витримав випробування.

Зберігання обмежувачів перенапруг ОПН-6

Виготовлені обмежувачі перенапруг ОПН-6 допускається зберігати як в упаковці, так і без неї. Апарати повинні зберігатися в приміщеннях, де значення вологості та температури не суттєво відрізняються від значень температури та вологості повітря на вулиці.

Конструкція обмежувачів перенапруг ОПН-6 допускає їх зберігання навіть на вулиці, головна вимога – щоб був захист від опадів у вигляді навісів. До температури навколишнього повітря також немає особливих вимог, головне, щоб вона була в межах від -50 до +50°С. Якщо обмежувачі перенапруг ОПН-6 планується зберігати тривалий термін, кожні два роки необхідно проводити переконсервацію апаратів. Консервації зазнають лише металеві частини апарату. Консервація проводиться мастилом ЦИАТИМ.

Гарантія на обмежувачі перенапруг ОПН-6

На обмежувачі перенапруг ОПН-6 з підприємства-виробника дається гарантія 5 років від дня введення в експлуатацію. Гарантійні зобов'язання обмежувачі перенапруг обмежені. Якщо з дня їхнього виготовлення минуло 5,5 років, то гарантійному обслуговуванню вони не підлягають.

Якщо обмежувач перенапруг ОПН-6 виявився несправним, при дотриманні всіх вимог транспортування, зберігання та експлуатації, ми готові зробити його ремонт або замінити на новий. Транспортні витрати ми беремо на себе, тому від Вас потрібно лише принести апарат на найближчу службу доставки з офіційним листом про дефекти апарату, та вказати одержувачем нашу компанію.

Після отримання обмежувача перенапруг ОПН-6 ми його аналізуємо, проводимо випробування, якщо дані, отримані при вимірюваннях його характеристик, виходять за допустимі, ми надсилаємо Вам новий обмежувач перенапруг ОПН-6.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005