UA | RU

Обмежувач перенапруги ОПН-110

Обмежувачі перенапруг ОПН-110

Обмежувач перенапруги ОПН-110 призначений для захисту електрообладнання розподільних пристроїв від атмосферних та комутаційних перенапруг в електричних мережах з напругою 110 кВ змінного струму частоти 48 - 62 Гц із ізольованою або компенсованою нейтраллю.

Інформація для замовлення:
ОПН-110/60 21528,00 грн (з ПДВ)
ОПН-110/73 23106,00 грн (з ПДВ)
ОПН-110/78 24690,00 грн (з ПДВ)
ОПН-110/86 26589,00 грн (з ПДВ)
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, діюче значення, кВ 110
  Найбільша тривала допустима робоча напруга (Uнр), чинне значення, кВ 40,5; 43,0
  Струм пропускної здатності, А 550
  Напруга, що залишається, при імпульсі струму 1/10 мкс, амплітудою 10 кА, кВ, не більше 212,0
  Довжина шляху витоку, мм 3400
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Захист електроустаткування розподільних пристроїв повинен оберігати всі прилади від перенапруг. Засобом захисту від перенапруг різного походження є обмежувач перенапруг ОПН-110.

Обмежувач перенапруги нелінійний ОПН-110 являє собою послідовно з'єднані металооксидні варистори без іскрових проміжків, укладені в ізоляційний корпус. Високолінійна вольтамперна характеристика варисторів дозволяє забезпечити безперервне та безпечне знаходження обмежувача під напругою, забезпечуючи при цьому глибокий рівень захисту електрообладнання при зникненні перенапруг.

Обмежувачі перенапруги ОПН-110 рекомендується застосовувати замість вентильних розрядників РВС-110 при проектуванні, експлуатації та коконструкції електроустановок.

Найважливіші параметри під час вибивання ГНН

Найбільш тривала допустима робоча напруга ОПН - найбільше чинне значення напруги промислової частоти, яка може бути додана безперервно до ОПН протягом усього терміну його служби, і не призводить до пошкодження або термічної нестійкості ОПН при нормованих впливах .

Пропускна здатність ОПН - максимальне значення прямокутного імпульсу струму тривалістю 2000 мкс (струм пропускної здатності), що нормується виробником. ОПН повинен витримувати 18 таких впливів з прийнятою послідовністю їх застосування без втрати робочих якостей.

Номінальна напруга ГНН - чинне значення напруги промислової частоти, яке обмежувач може витримати протягом 10 с у процесі робочих випробувань. Номінальна напруга має бути не менше 1,25 найбільшої тривало допустимої робочої напруги.

Настрій ОПН, що залишається, - максимальне значення напруги на обмежувачі при протіканні через нього імпульсного струму з даною амплітудою і формою імпульсу.

Конструкція обмежувача перенапруг ОПН-110

Конструктивно обмежувач перенапруг ОПН-110 виконаний зі склопластикової сорочки, гумової оболонки, фланців та варисторів. Варистор є основою будь-якого обмежувача перенапруг. Від його вольтамперної характеристики залежить подальша робота підключеного до нього електрообладнання.

Варистор має змінну вольтамперну характеристику: при впливі на нього струмом промислової частоти він не пропускає струм, при впливі перенапруг грозових або комутаційних варистор обмежувача перенапруг ОПН-110 пропускає електричний струм, залишаючи незмінною номінальну напругу мережі.

Варистор виготовляється шляхом пресування порошку окису цинку з сполучним у вигляді рідкого скла або іншим сполучним при температурі 1700°С. Торцеві поверхні варистора обмежувача перенапруг ОПН-110 металізуються алюмінієм, а бічна поверхня покривається діелектриком.

Після виготовлення варистор піддається електричним розрядам, після яких стабілізуються його технічні характеристики, потрібні для використання в обмежувачі перенапруг ОПН-110.

На поверхні обмежувача перенапруг ОПН-110 можуть з'являтися зовнішні часткові розряди, які можуть замикати лінію електропередач на землю. Для запобігання появі зовнішніх часткових розрядів, у верхній частині обмежувача перенапруг ОПН-110 встановлюється кільце, що екранує, що дозволяє забезпечити розподіл магнітного поля.

Екрануючий кільце обмежувача перенапруг ОПН-110 представлено у вигляді алюмінієвого кільця з елементами кріплення до верхнього фланця апарата.

Габаритні розміри та маса обмежувача ОПН-110

Габаритні розміри обмежувача перенапруг ОПН-110: діаметр сорочки 158 мм, висота апарата 1118 мм.

Обмежувачі перенапруг ОПН-110 упаковуються в картонну тару по три штуки. Вага трьох обмежувачів перенапруг ОПН-110 з упаковкою становить 61 кг, габаритні розміри 1130*540*200 мм. Завантаження обмежувачів перенапруг ОПН-110 проводиться в такому положенні, яке вказано на упаковці.

Транспортування має здійснюватися без переміщення апаратів в упаковці.

Переваги обмежувача ОПН-110 над розрядником РВС-110

Обмежувач перенапруг ОПН-110 та розрядник вентильний РВС-110 – це апарати для захисту обладнання електричних ланцюгів підстанцій. Призначення обох апаратів, схоже, є деякі відмінності: розрядник вентильний РВС-110 призначений для захисту тільки від грозових перенапруг, а обмежувач перенапруг ОПН-110 – від грозових і комутаційних перенапруг.

Відрізняються обмежувач перенапруг ОПН-110 та розрядник конструкцією. До складу вентильного розрядника входять робочі резистори, блок іскрових проміжків із шунтуючими резисторами. Габаритна висота розрядника вентильного РВЗ-110 становить близько 3 метрів. Такі габарити змушують виготовляти апарати розбірної конструкції, що дозволяє транспортувати апарати у вертикальному положенні.

Обмежувач перенапруг ОПН-110 виготовляється цільною конструкцією. У його конструкції немає іскрових проміжків, а робочий резистор представлений як варистора. Варістор замінює і іскрові проміжки та віліти. Габаритна висота Обмежувача перенапруг ОПН-110 становить трохи більше одного метра, тому його не потрібно виготовляти розбірної конструкції.

При тих же перенапругах обмежувач перенапруг ОПН-110 показує кращі результати, ніж розрядник. Нестача розрядника в тому, що згодом його іскрові проміжки пробиваються і апарат не може захищати обладнання від грози. Обмежувач перенапруг ОПН-110 протягом усього терміну експлуатації може витримати будь-яку кількість грозових впливів, що не перевищують його технічні характеристики.

Однією з переваг обмежувача перенапруг ОПН-110 є його стійкість до впливу ударних та циклічних навантажень. Так як сорочка розрядника вентильного РВС-35 виготовлена ​​з порцеляни, то його корпус не стійкий до ударів. Висота розрядника вентильного може бути не кращим параметром, так як при сильних поривах вітру апарат може зруйнуватися. Тим часом, обмежувач перенапруг ОПН-110 з легкістю витримує будь-які дії вітру за рахунок своєї маленької парусності.

Обмежувач перенапруг ОПН-110 простіше монтувати, ніж розрядник. Розрядник монтується в колону із трьох елементів. Для його монтажу необхідне спеціальне вантажопідйомне обладнання. Для установки обмежувача перенапруг не потрібно ніяких вантажопідйомних засобів, оскільки його маса та розміри дозволяють зробити його монтаж вручну. При монтажі як обмежувача перенапруг, так і розрядника необхідно дотримуватися правил безпеки. До монтажних робіт допускається тільки електротехнічний персонал з групою електробезпеки, що дозволяє виконувати роботи в установках з напругою понад 1000 вольт.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005