UA | RU

Обмежувач перенапруги ОПН-10

Обмежувачі перенапруг ОПН-10

В останні роки для захисту ізоляції підстанцій від перенапруги знаходять все більше застосування обмежувачі перенапруги ОПН-10. Вони відрізняються від вентильних розрядників відсутністю іскрових проміжків та матеріалом нелінійних резисторів.

Інформація для замовлення:
ОПН-10/400 1284,00 грн (з ПДВ)
ОПН-10/550 1479,00 грн (з ПДВ)
ОПН-10/300 1038,00 грн (з ПДВ)
Упаковка: картонна коробка (по 3 шт.)
Габарити упаковки, мм: 590х260х230
Вага (1шт.), кг: 2,7
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, діюче значення, кВ 10
  Найбільша тривала допустима робоча напруга (Uнр), чинне значення, кВ 11,5; 11,9; 12,0; 12,7
  Струм пропускної здатності, А 300; 400; 550
  Напруга, що залишається, при імпульсі струму 1/10 мкс, амплітудою 10 кА, кВ, не більше 39,8
  Довжина шляху витоку, мм 447
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

ТОВ "Промсервіс" виробляє обмежувачі перенапруги ОПН-10 та реалізує їх на території України
Найбільша тривала допустима робоча напруга – 12кВ, 11,9кВ, 11,5кВ.
Клас напруги мережі – 1 та 2.
Термін служби ОПН-10 – 30 років.
Гарантійний термін – 5 років від дня введення в експлуатацію, але не більше 5,5 років від покупки. Обмежувачі перенапруги ОПН-10 постачаються з індивідуальними паспортами. До партії обмежувачів перенапруги додається посібник з експлуатації.

Упаковані обмежувачі перенапруги ОПН-10 по три шт у коробці. На дно короба заклатується пластина пінопласту, в яку "втикаються" обмежувачі перенапруги ОПН-10, потім зверху обмежувачі фіксуються другою пінопластовою пластиною. Щільність упаковки допомагає обмежувачам перенапруги ОПН-10 при транспортуванні дістатися місця призначення в первозданному вигляді.

Прес-форма для виробництва корпусу обмежувачів перенапруги ОПН-10

Наше підприємство виробляє обмежувачі перенапруги ОПН-10 з полімерною ізоляцією (ОПНп-10). До переваг полімерної ізоляції перед фарфоровою можна віднести: - значно менші ваго-габаритні характеристики;
- спрощення монтажу;
- вибухобезпека;
- стійкість до ударних та вібраційних впливів;
- відсутність бою під час перевезень;
- високу гідрофобність поверхні;
- високі електричні та розрядні характеристики;
- стійкість до кліматичних факторів;

Для виробництва полімерного корпусу обмежувача перенапруги ОПН-10 ми виготовили чотиримісну прес-форму, що дозволяє нам випускати обмежувачі перенапруги в кількості, що дозволяє надто задовольняти потреби покупців.

Імпульсна напруга

Кожна електроустановка має ізоляцію, що відповідає її номінальній напрузі. Робоча напруга, яка додається до установки, може відрізнятися від номінальної, проте надійна робота забезпечується тільки в тому випадку, якщо вона не виходить за межі значень найбільшої робочої напруги. Часто причиною виходу з експлуатації електрообладнання стає наявність імпульсів напруги.

Імпульсом напруги називається різка зміна напруги в точці електричної мережі, за якою слідує відновлення напруги до початкового або близького до неї рівня за проміжок часу до кількох мілісекунд. Імпульси напруги, що виникають в електричних мережах, поділяють на комутаційні та грозові.

Джерело енергії комутаційних імпульсів напруги є енергія, запасена в реактивних (індуктивних та ємнісних) елементах системи, яка зумовлює появу імпульсів у перехідних режимах при нормальних та аварійних комутаціях. Значення імпульсної комутаційної напруги залежать від параметрів електричної системи, характеристик комутувальних апаратів, а також фази струму на момент комутації.

Причиною виникнення грозових імпульсів напруги є удари блискавки в електроустановку або поблизу неї.

Значення напруги комутаційних імпульсів навіть у побутових мережах можуть досягати 20 кВ. Немає необхідності говорити про наслідки такого на електроустаткування. Становище часто ускладнюється тим, що у багатьох випадках експлуатація електричних машин проводиться у важких умовах (забруднення, зволоження ізоляції, часті пуски та зупинки агрегатів), що зумовлює особливу вразливість ізоляції електрообладнання через її прискорене зношування та зменшення електричної міцності.

Варистор та вольтамперна характеристика

Для захисту обладнання від імпульсної напруги в різних країнах застосовуються вентильні розрядники. Однак останнім часом найефективнішим (і дешевшим) засобом захисту від імпульсної напруги будь-якого виду визнано використання нелінійних напівпровідникових резисторів, званих варисторами.

Вольт-амперна характеристика

Відмінною рисою варистора є симетрична і різко виражена нелінійна вольт-амперна характеристика (ВАХ - див. мал.). За рахунок цього варистори дозволяють просто і ефективно вирішувати завдання захисту різних пристроїв від імпульсних напруг.

Основний принцип дії варистора дуже простий: варистор включається паралельно обладнанню, що захищається, тобто. при нормальній експлуатації він знаходиться під дією робочої напруги пристрою, що захищається. У робочому режимі (за відсутності імпульсної напруги) струм через варистор зневажливо малий, і тому варистор у цих умовах є ізолятором.

При виникненні імпульсу напруги варистор через нелінійність своєї характеристики різко зменшує свій опір до часток Ома і шунтує навантаження, захищаючи її, та розсіюючи поглинуту енергію у вигляді тепла. В цьому випадку через варистор короткочасно може протікати струм, що досягає декількох тисяч ампер. Так як варистор практично безінерційний, то після гасіння імпульсу напруги він знову набуває дуже великого опору. Таким чином, включення варистора паралельно електрообладнанню не впливає на його роботу в нормальних умовах, але "зрізає" імпульси небезпечної напруги, що повністю забезпечує збереження навіть ослабленої ізоляції.

Найширше застосування знаходять варистори на основі оксиду цинку, що обумовлено, по-перше, відносною простотою їх виготовлення і, по-друге, гарною здатністю оксиду цинку поглинати високоенергетичні імпульси напруги. Варистори виготовляють за звичайною "керамічною" технологією, що включає в себе пресування варисторів (найчастіше мають форму диска або шайби), їх випалювання, нанесення електродів, паяння висновків та нанесення електроізоляційних та вологозахисних покриттів. Така технологія часом дозволяє підприємствам-виробникам випускати варистори за індивідуальними замовленнями.

Випробування обмежувачів ОПН-10 на вибухобезпеку

Перед тим як запускати в серійне виробництво обмежувачі перенапруг ОПН-10, їх необхідно випробувати на вибухобезпеку. Випробуванням піддають три обмежувачі перенапруг, два великим струмом і один малим. Для випробувань на вибухобезпечність колонку варисторів необхідно зашунтувати мідним дротом діаметром трохи більше 0,5 мм. Діаметр дроту підбирається таким чином, щоб дріт перегорів, не досягнувши 30 електричних градусів з моменту появи електричного струму в ланцюзі.

Можна викликати дугу без шунтування варисторів. До обмежувача перенапруг ОНП-10 прикладається напруг в 1,6 ... 1,7 разів більше максимальної тривало допустимої робочої напруги з подальшим підключенням апарату до генератора великих струмів. Обмежувач перенапруг ОНП-10, який буде піддаватися випробуванням, повинен бути закріплений згідно з інструкцією з експлуатації.

Випробний обмежувач перенапруг ОПН-10 повинен бути оточувати циліндром заввишки не менше ніж 0,3 м, з діаметром, який дорівнює зовнішньому діаметру збільшеному на його двократну висоту, але не менше ніж 1,8 м.

Випробова напруга обмежувача перенапруг ОПН-10 повинна бути від 0,77 до 1,0 від номінальної напруги апарата, але допускається проводити випробування і при напрузі менше 0,77 номінальної напруги.

При випробуванні обмежувача перенапруг ОПН-10 великим струмом КЗ необхідно, щоб діюче значення складової періодичної струму протягом 0,2 с не зменшувалося значення нижче 75% значення випробувального струму, який очікується. Коефіцієнт потужності при короткому замиканні має бути не більше ніж 0,1.

Випробовуючи обмежувач перенапруг ОПН-10 великим струмом КЗ при напрузі понад 0,77 від номінальної напруги апарата необхідно шунтувати зовнішнім провідником. Параметри ланцюга обмежувача перенапруг підбираються так, щоб коефіцієнт потужності був меншим від значення 0,1 і значення струму КЗ періодичної складової було очікуваним, з допуском від нуля до плюс 20%, на максимальне миттєве значення струму було не менш ніж у 2,6 рази більшим за діючий значення періодичної складової.

Після налаштування параметрів ланцюга зовнішній провідник видаляють та проводять випробування зразка. При напрузі менше, ніж 0,77 номінальної напруги обмежувача перенапруг ОПН-10, потрібно витримати в ланцюгу КЗ, параметри якого повинні бути підібрані так, щоб значення періодичної складової струму КЗ, що діє через випробуваний обмежувач перенапруг ОПН-10, було не менше значення, зазначеного у нормативній документації.

Таким чином, максимальне моментне значення струму КЗ має бути не менше значення діючої періодичної складової, ніж у 1,7 раза. При випробуванні обмежувача перенапруг ОПН-10 струмом короткого замикання малого значення діюче значення струму має бути 800±80 ампер, виміряного через 0,1 з моменту початку короткого замикання.

Обмежувачі перенапруг ОНП-10 можна вважати такими, що витримали випробування, якщо при руйнуванні апарата всі частини залишаються в зоні, обмеженій циліндром.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005