UA | RU

Обмежувач перенапруги ОПН-0,4

Обмежувачі перенапруг ОПН-0,4

Обмежувач перенапруги ОПН-0,4 призначений для захисту електрообладнання розподільних пристроїв від атмосферних та комутаційних перенапруг в електричних мережах з напругою 0,4 кВ змінного струму частоти 48 - 62 Гц із ізольованою або компенсованою нейтраллю.

Інформація для замовлення:
ОПН-0,4/150 258,00 грн (з ПДВ)
ОПН-0,4/300 282,00 грн (з ПДВ)
ОПН-0,4/400 360,00 грн (з ПДВ)
Упаковка: по 3 шт.
Вага (1шт.), кг: 0,2
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Клас напруги мережі, діюче значення, кВ 0,38
  Найбільша тривала допустима робоча напруга (Uнр), чинне значення, кВ 0,4
  Струм пропускної здатності, А 150; 300; 400
  Номінальний розрядний струм, кА 5
  Напруга, що залишається, при імпульсі струму 1/10 мкс, амплітудою 10 кА, кВ, не більше 1,5
  Довжина шляху витоку, мм 0.68
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Обмежувачі перенапруг ОПН-0,4 – апарати, яким призначено бути захисниками електрообладнання від руйнівної дії високих напруг, викликаних комутаціями або потраплянням грози в лінії електропередач.

Обмежувач перенапруги ОПН-0,4 - принцип роботи

У нормальному робочому режимі струм через обмежувач перенапруги ОПН-0,4 носить ємнісний характер і становить десяті частки міліампера. При виникненні в мережі перенапруження опір обмежувача різко падає до одиниць Ом, варистор обмежувача переходить у провідний стан і обмежує подальше наростання перенапруги до рівня безпечного для ізоляції електрообладнання, що захищається, поглинаючи енергію імпульсу перенапруги, яка перетворюється на потім розсіюється у навколишнє середовище.

Коли хвиля перенапруги проходить, обмежувач ОПН-0,4 знову повертається до непровідного стану. Час переходу обмежувача в провідний стан становить одиниці наносекунд, що дозволяє ГНН ефективно обмежувати високочастотні перенапруги.

Обмежувач перенапруги ОПН-0,4 - монтаж

До монтажу допускаються обмежувачі ОПН-0,4, які пройшли профілактичний огляд. Обмежувачі ОПН-0,4 піддаються візуальному огляду на відсутність зовнішніх пошкоджень (здуття, надриви, порізи ізоляції, тріщини, вм'ятини на фланцях тощо).

Перед монтажем обмежувача необхідно:

 • очистити поверхню ОПН-0,4 від пилу та бруду сухим ганчір'ям, що не залишає волокон.У разі сильного забруднення поверхню ізоляції промивають мильним розчином, місця сильних забруднень очищають тампоном, змоченим ацетоном з подальшим обмиванням. водопровідної води. Не допустимо при очищенні поверхонь обмежувача застосування масел, бензину, бензолу та металевих щіток.
 • проконтролювати струм провідності обмежувача та опір ізоляції за допомогою мегаомметра.
 • на контактних поверхнях ошинкування та кріпильних виробів не повинно бути слідів корозії та фарби.
 • при огляді обмежувачів перенапруги ОПН-0,4 після монтажу необхідно перевірити правильність та надійність електричних з'єднань

Консервація

Обмежувачі перенапруги піддаються консервації з метою запобігання їх від корозії під час транспортування та тривалого зберігання.

Консервації зазнають металеві частини обмежувачів. Не допускається попадання консерваційного мастила на поверхню полімерної ізоляції обмежувача.

Консервація ОПН-0,4 змазується ГОІ-54П.

Дія консервації розрахована на один рік. При тривалому зберіганні не рідше одного разу на рік провадиться переконсервація обмежувачів.

Переконсервація проводиться в наступному порядку:

 • зняти заводське мастило;
 • знежирити поверхні, що захищаються чистою ганчіркою, змоченою в уайт-спирті;
 • просушити
 • нанести захисне мастило рівномірним шаром.

Методи випробувань обмежувачів перенапруг ОНП-0,4

Як відомо обмежувачі перенапруг ОПН-0,4, перед тим як вступити на пост охорони від перенапруг, проходять цілий комплекс випробувань. Одним із випробувань є кваліфікаційні випробування.

До кваліфікаційних випробувань входять:
- Вимірювання кваліфікаційної напруги;
- перевірка напруги, що залишається;
- випробування струмом пропускної спроможності;
- робочі випробування;
- Визначення характеристики «напруга-час»;
- випробування електричної міцності ізоляції ГНН;
- перевірка механічної міцності: при дії згинального моменту при дії вібрації;
- випробування на міцність під час транспортування;
- перевірка герметичності;
- тестування на зміни температури середовища;
- перевірка на стійкість до дії довкілля;
- випробування на вибухобезпечність;
- випробування на пожежну безпеку;
- випробування на трекінг-ерозійну стійкість;
- Вимірювання відстані шляху витоку;
- технічний огляд;
- випробування на проникнення вологи;
- випробування на розморожування інею.

Кваліфікаційна напруга вимірюється на кожному обмежувачі перенапруг ОПН-0,4. Класифікаційна напруга обмежувачів перенапруг вимірюється шляхом подачі на апарат струму з плавним підвищенням напруги. Напруга, при якому струм проходить через обмежувач перенапруг є класифікаційною напругою. Ця напруга вимірюється з боку нижнього фланця апарата.

Напруга, Що залишається, вимірюється шляхом докладання імпульсу з тривалістю 30/60 мкс з амплітудою 150А, при вимірюванні найбільше значення становить 1,7 кВ. Напруга 1,7 кВ приймається рештою.

Випробування на пропускну здатність проводяться 18 разовим додатком струму пропускної здатності тривалістю 2000 мкс. Після випробування апарати проходять візуальний огляд. Якщо немає ділянок пошкодження ізоляції, пробою через ізоляцію, то обмежувачі перенапруг ОПН-0,4 вважаються такими, що витримали випробування. Якщо апарати розбірної конструкції, то обмежувачі перенапруг розбираються, і проводиться огляд їх варисторів.

Робочі випробування обмежувачів перенапруг ОПН-0,4 виробляються на трьох апаратах, вибраних випадковим способом. Проводиться вимірювання напруги, що залишається, проводяться підготовчі випробування. Під час підготовчих випробувань на обмежувач перенапруг подаються 20 грозових імпульсів тривалістю 30/60 мкс.

Характеристика «напруга – час» визначається виконанням вимірювань у трьох точках у діапазоні виміру від 3000 до 3600 с. На обмежувач перенапруг ОПН-0,4 подається один імпульс великого струму 4/10 мкс з амплітудою 65000 А.

Перевірка електричної міцності корпусу обмежувача перенапруг ОПН-0,4 виконується на очищеному від пилу апараті. Обмежувач перенапруг цієї конструкції є нерозбірним, тому витягти варистор не вдасться. Варистор повинен бути зашунтований, що дозволить якнайточніше виміряти дані, що характеризують міцність апарату.

Обмежувачі перенапруг ОПН-0,4 випробовуються на стійкість до механічних моментів на вигин. Випробування проводяться шляхом прикладання до обмежувача перенапруг поперечної сили, після застосування якої апарат повинен витримати її вплив.

Випробування на міцність під час транспортування здійснюються шляхом впливу на обмежувач перенапруг ОПН-0,4 шляхом транспортування на автомобілі брухтами при швидкості 40 км/год і при 80 км/год при транспортуванні асфальтованими дорогами . Можливе випробування також на стенді. Обмежувач перенапруг можна вважати таким, що витримав випробування, якщо на його поверхні відсутні видимі пошкодження, після класифікаційне випробування відрізняється від початкового не більше ніж на 5%.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005