UA | RU

Контактор КТП-6013 БУ3 220/110в

контактор ктп-6013

Контактори КТП-6013 електромагнітні контактори відкритого виконання з природним повітряним охолодженням призначені для включення та відключення приймачів електричної енергії.

Інформація для замовлення:
КТП-6013 4938,00 грн (з ПДВ)
КТП-6013БС 6942,00 грн (з ПДВ)
Упаковка: картонна коробка
Габарити, мм: 390х205х280
Вага, кг: 9,6
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Номанальний струм, А 100
  Номінальна напруга, В 380
  Рід струму змінний
  Блок-контакт 2з + 2р
  Котушка управління: 110, 220
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Контактор КТП-6013 Б(С)У3 - структурне позначення

Зовнішньо контактор КТП-6013 схожий на дві краплі води на свого потужнішого побратима - контактор КТП-6023. Неістотні важколовні відмінності все ж таки присутні: оскільки КТП-6013 розрахований на 100 ампер, а КТП-6023 на 160, у першого трохи менше перетин гнучких з'єднань і трохи вже силові контакти.

При виборі контактора необхідно знати основні параметри, за якими можна підібрати правильний виріб. На прикладі контактора КТП-6013 Б(С)У3 розберемо структуру позначення.

КТП - ці літери вказують на те, що це контактор змінного струму з керуванням постійним струмом (контактор з керуванням змінним струмом позначається так - КТ);
6 - умовний номер серії;
0 - з універсальним приєднанням проводів на рейці (допускає встановлення на плитах);
1 - номінальна сила струму, що відповідає 100А (для районів з помірним кліматом) або 80А (для районів з тропічним кліматом);
3 - кількість полюсів основних контактів контактора.
Б - позначення, що часто бентежить покупця, але не таке страшне як хотілося б - колись була проведена модернізація контактора та наявність літери "Б" Вказувало на те, що перед вами останній шедевр контакторобудування. Контактори старої модифікації з часом замінили на модернізовані. На даний момент ця літера в маркуванні просто втратила своє колишнє смислове навантаження.
С - наявність у маркуванні контактора цієї літери вказує на те, що на головних контактах контактора є металокерамічні контакти на основі срібла. Контактори з такими контактами використовують для роботи у тривалому режимі;
У - для районів помірного клімату (Т - тропічного клімату, ХЛ - холодного клімату);
3 - категорія розміщення (тобто робота в приміщенні).

Контактна система контактора КТП-6013

Вузол рухомого контакту контактора КТП-6013: рухомий контакт разом з рогом кріпиться до важеля і за допомогою пружини притискається до контактоутримувача. Інший кінець пружини впирається у фасанну гайку, яка фіксується болтом, що проходить через отвір у контактоутримувачі та важелі. Контактний тиск створюється циліндричною контактною пружиною.

Для підвищення точності встановлення контактних натискань, а також для відновлення їх після заміни контактів тиск, створюваний контактною пружиною, може регулюватися шляхом натискання гайок. Важіль гнучким зв'язком з'єднується з нижнім виведенням, закріпленим на пластмасовій колодці.

Вузол нерухомого контакту контактора КТП-6013: нерухомий контакт пригвинчений до латунного рогу, укріпленого на колодці, до якого припаяний один кінець дугогасної котушки. Інший кінець котушки припаяний до верхнього виводу. Усередині котушки знаходиться сердечник, ізольований від карушки гільзою.

Дугогасна система контактора КТП-6013

При розмиканні контактів будь-якого комутаційного апарату завжди виникає електрична дуга. Це явище відбувається і в контакторах КТП 6013. Температура електричної дуги становить близько 7000ºС, а температура плавлення міді, з якої складаються контакти становить 1083,4 °С, що майже в сім разів менше, ніж температура дуги.

Дугогасна камера складається з двох перегородок, опресованих з азбоцементу, встановлюється за допомогою фассонних гайок на щоках і фіксується від просідань плоскою пружиною, що прикріплена до щоки.

Контактор КТП-6013 - дугогасна система

Малюнок 1 – Зображення електричної схеми дугогасної системи контактора КТП-6013

Щіки магнітопроводу дугогасної системи ізольовані від струмовідних частин. Щоки кріпляться до пластмасової колодки гвинтами, а колодка - болтами до рейки.

Щоб не оплавитися поверхнями контактів, електричну дугу гасять за допомогою дугогасного пристрою. Воно складається з котушки та дугогасної камери з вузькою щілиною.

Котушка послідовно приєднана до головних контактів контактора (Малюнок 1). Гасіння дуги відбувається шляхом розтягування її магнітним дуттям від контактів на дугогасні роги і подальше гасіння у вузькій щілині дугогасної камери.

Гашення дуги в такий спосіб дозволяє зберегти якість поверхні контактів, що підтримує їх зносостійкість. Також такий спосіб гасіння дуги дозволяє відмовитися від громіздких пристроїв комутації, в яких гасіння відбувається за рахунок збільшення відстані між контактами.

Методика вибору контактора

Для комутування електроланцюгів на відстані необхідно встановлювати контактори підібрані за необхідними параметрами.

Параметри, необхідні для вибору контактора:

 • рід струму головного ланцюга (постійний або змінний);
 • напруга головного ланцюга (380 В);
 • рід струму котушки управління;
 • напруга котушки управління (110, 220 В);
 • номінальний струм;
 • кількість полюсів головного ланцюга;
 • режим роботи (тривалий, короткочасний);

Наприклад: контактор розрахований на змінний струм 380 на номінальний струм 100 ампер з постійним струмом котушки управління на 220 вольт, з кількістю головних полюсів 3 це контактор КТП 6013, оскільки таким параметрам він відповідає більше будь-якого контактора.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005