UA | RU

Контактор КТП-6012 БУ3 220/110в

контактор ктп-6012

Контактори КТП-6012 БУ3 – двополюсні електромагнітні контатори серії КТП-6000 на 100 ампер. Контактори КТ-6012 призначені для включення та відключення приймачів електричної енергії.

Інформація для замовлення:
КТП-6012 4560,00 грн (з ПДВ)
КТП-6012БС 5913,00 грн (з ПДВ)
Упаковка: картонна коробка
Габарити, мм: 390х205х280
Вага, кг: 8,6
 • Менеджер: Василенко Сергій
  Телефон/київстар: 098-20-100-87
  Телефон/водофон: 095-600-16-44
  Факс: 0462-65-15-44
  E-mail:
 • Номанальний струм, А 100
  Номінальна напруга, В 380
  Рід струму змінний
  Блок-контакт 2з + 2р
  Котушка управління: 110, 220
 • Умови оплати: передоплата
  Терміни відвантаження 1-2 дні
  Служби доставки /щодня/ Нова пошта, Нічний експрес
  - додатково: Інтайм, Делівері, САТ та ін.
  Доставка за рахунок: покупця

Контактори КТП-6012 - це комутаційні електромагнітні пристрої, призначені для дистанційного увімкнення та вимкнення силових електричних ланцюгів при нормальних режимах роботи. Вони широко використовуються в електроустановках промислових підприємств і є основними силовими апаратами сучасних автоматизованих електроприводів.

Контактна система контактора КТП-6012 складається з головних рухомих та нерухомих контактів, гнучких зв'язків та допоміжних контактів, що служать для перемикання в ланцюгах управління контактором, блокування та сигналізації.

У двополюсному контакторі КТП-6012 є дві пари головних контактів, забезпечених двома (по одному на кожен полюс) дугогасними пристроями. Керування контактором здійснюється таким чином - при подачі напруги в ланцюг котушки електромагніту її сердечник притягує якір, який повертається на певний кут і притискає рухомі контакти, що знаходяться на одному валу з якорем, до нерухомих.
При розриві електричного ланцюга котушки її стрижень перестає утримувати якір і рухливі контакти відпадають, розриваючи електричний силовий ланцюг.

Контактно-дугогасна система контактора КТП-6012

У контакторах, для замикання та розмикання головного ланцюга використовують важільні або місткові контакти. коли контакти розмикаються, то у важільної системи виникає одна дуга, а у місткової системи – дві дуги.

Контактор КТП-6012 - контактна система

а) важільна система; б) місткова система
Малюнок 1 – Контактні системи контакторів

За рівних умов місткова система показує кращі результати щодо гасіння дуги без дугогасних пристроїв.

Недоліком місткового контактного з'єднання є те, що при замиканні ланцюга створюється два контактні переходи струму, у кожному з яких потрібно забезпечувати надійне контактне натискання, таким чином, зусилля, необхідне для підтримання хорошого контакту, має бути в двічі вище за зусилля важільної системи.

У контакторах типу КТП-6012 встановлено важільну контактну систему. При розмиканні контактів виникає електрична дуга, яку потрібно погасити якнайшвидше.

У контакторах на струми до 100 А це завдання вирішується збільшенням відстані між контактами, і, за рахунок подовження, дуга гасне. Контактор КТП-6012 розрахований на струми 100 А, тому розтягування дуги контактора даного типу неактуально.

Види дугогасних пристроїв

Найпоширеніші пристрої для гасіння дуги це щілинні камери та дугогасні решітки.

Контактор КТП-6012 - дугогасна камера

1 – електрична дуга; 2 металеві пластини
а) дугогасна камера з вузькою щілиною; б) дугогасні грати

Малюнок 2 – Дугогасні камери контакторів

Дугогасні грати є непоганим засобом для гасіння дуги, але непридатним при частих комутаціях. При частих циклах включення-відключення сталеві пластини решітки не встигають охолоджуватися, тому перестають гасити дугу.

Більш досконалою є дугогасна система з гасінням електричної дуги у вузькій щілині дугогасної камери. Для гасіння електричної дуги у вузькій щілині потрібна рушійна сила.

Вона створюється шляхом впливу електромагнітного зусилля дугогасної котушки. Магнітна сила діє на електричну дугу як на провідник зі струмом і виштовхує її у вузьку щілину дугогасної камери, в якій і гаситься за рахунок опору повітря.

Монтаж контактора КТП-6012

Контактор КТП-6012 встановлюється лише електротехнічним персоналом за дотримання правил безпеки.

Перед установкою контактора КТП6012 необхідно зняти консервацію з контактних поверхонь контактора, і, при необхідності, провести регулювання контактних натискань та провалів.

Контактор приєднується висновками головних контактів до силового ланцюга та висновками котушки та блок-контакту до ланцюга управління та допоміжних ланцюгів.

Структура умовного позначення контакторів КТП-6012 БО3

КТП - контактор змінного струму з керуванням постійним струмом
6 – умовний номер серії;
0 – з універсальним приєднанням проводів на рейці;
1 – номінальний струм – 100 ампер;
2 - кількість полюсів основних контактів контактора;
Б – додаткове умовне позначення специфічних особливостей серії;
Виконання:
У – для районів помірного клімату;
3 – категорія розміщення.

В комплект поставки входять:
- контактор КТП-6012 /кожен контактор в індивідуальній упаковці/;
- паспорт;
- технічний опис та інструкція з експлуатації;
- один екземпляр до кожної партії контакторів.

Гарантійні зобов'язання:

Підприємство-виробник гарантує відповідність контакторів вимогам ОСТ 16.0.524.001-72 за умови дотримання споживачем умов експлуатації та зберігання, встановлених у технічному описі на контактор.

Гарантійний термін експлуатації контакторів встановлюється 2 роки з початку введення в експлуатацію, але не більше трьох років від дня продажу.

Контактна інформація:

Контактна особа: Василенко Сергій Васильович
Телефон: +38-098-20-100-87
Факс: +38-0462-65-15-44
E-mail:
Адреса: вул. Боженка, 106, Чернігів, Україна, 14005